Znajdź ebooka:

Aktualności

    25-02-2019 21:01

    Czytniki ebooków

    Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
    czytaj

    08-11-2016 00:12

    Świat Ebooków

    Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
    czytaj

    16-05-2015 08:00

    Ebook jako prezent

    Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
    czytaj

    08-12-2014 09:00

    Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

    Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
    czytaj

    02-12-2014 09:00

    Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

    Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
    czytaj

„Górnośląskie Studia Socjologiczne. Seria Nowa”. T. 6

Autor:

Tom 6. „Górnośląskich Studiów Socjologicznych. Seria Nowa” – pod redakcją autorów z kilku polskich ośrodków naukowych – podejmuje problematykę wielokulturowości, widzianą przez pryzmat nie tylko konfliktu, lecz także spotkania kultur. To spotkanie kultur obserwowane jest w wielu wymiarach i na wielu płaszczyznach – w sensie symbolicznym, religijnym, w systemie wartości i w wyznawanym przez ludzi światopoglądzie, w kuchni regionalnej, w przestrzeni miejskiej i w relacjach wieś–miasto czy wreszcie w biografiach migrantów zarobkowych.Spis treści Wstęp (Wojciech Świątkiewicz) / 7 Spotkanie kultur Anna Śliz, Marek S. Szczepański: Wielokulturowość współczesna: terminy, idee, teorie i aktorzy / 13 Joanna Kurczewska: Dwa spotkania międzykulturowe — przedstawienia i konteksty / 28 Urszula Jarecka: Spotkania kultur w kilku obrazach. Granice odrębności w przestrzeni realnej i wirtualnej / 56 Krzysztof Frysztacki, Marcjanna Nóżka, Marta Smagacz-Poziemska: Społeczno-kulturowe aspekty ekskluzji i inkluzji w przestrzeni miejskiej / 72 Grzegorz Pyszczek: Ksenofilia jako fenomen kulturowy / 85 Urszula Swadźba: Różnice i podobieństwa. Miejsce religii i rodziny w systemie wartości społeczeństwa polskiego, czeskiego i słowackiego / 101 Anna Wrona: Przeprowadzki z miast do wsi — spotkanie dwóch kultur i co z niego wynika dla lokalnych społeczności / 123 Piotr Wróblewski: Konflikty symboliczne na Górze św. Anny. Sanktuarium, muzeum i pomniki / 145 Magdalena Piejko, Michał Wanke: O (nie)przenikaniu się kultur w biografiach migrantów zarobkowych / 159 Marcin Ślarzyński: Spotkania kultury lokalnej z kulturą narodową w działaniach Klubów „Gazety Polskiej” / 175 Anna Barska: Spotkania kultur w krajach Maghrebu / 194 Dorota Woroniecka-Krzyżanowska: Uchodźstwo jako sytuacja wymuszonego kontaktu kulturowego: przypadek obozu dla uchodźców palestyńskich na Zachodnim Brzegu Jordanu / 206 Jacek Kurczewski: Spotkanie w garnku — typy kontaktu kultur kulinarnych / 222 Varia Marcela Šarvajcová: Education as a Factor in the Intergenerational Reproduction of Poverty / 241 Recenzje Paweł Prüfer: Janusz Mariański, Moralność w kontekście społecznym. Kraków, Zakład Wydawniczy NOMOS 2014 / 249 Andrzej Radziewicz-Winnicki: Agata Rzymełka-Frąckiewicz, Teresa Wilk, Logic of Some — Selected — Concepts In Contemporary Education (between education and perception of committed art/theatre). Toruń, Akapit, Wydawnictwo Edukacyjne 2014 / 255 Monika Cieciora: Miasta — społeczne aspekty funkcjonowania. Red. Katarzyna Kuć-Czajkowska, Monika Sidor. Lublin, Wydawnictwo UMCS 2014 / 261 Z życia Instytutu Socjologii UŚ Robert Pyka: Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego jako przykład organizacji „uczącej się” / 267 Noty o Autorach / 275

Komentarze od Disqus