Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Pieniądze & Inwestycje, wydanie styczeń 2015 r.

Autor:

E-BOOK ZAWIERA NASTĘPUJĄCE TEMATY: ANALIZY SPÓŁEK Action Spółka przedstawia dość wysoką relatywną siłę rynkową, połączoną z solidnymi podstawami fundamentalnymi. Patrząc na wykres, znajdujemy się obecnie w korekcie, po mocniejszych wzrostach. Amica Producent AGD zanotował bardzo dobre ostatnie miesiące, pomimo trwającego kryzysu na wschodzie Europy. Coraz lepsze wyniki finansowe zachęcają sektor finansowy do wskazywania akcji Amiki jako tzw. top picks, czyli najlepszy wybór do portfela Ciech Chemiczny gigant — niedawno sprywatyzowany — dość często zaliczany jest ostatnio do grona tzw. top picks. Nic dziwnego — emitent jest silny fundamentalnie, a do tego zmieniła się — na plus — sytuacja techniczna kursu. Vindexus Giełda Praw Majątkowych Vindexus to emitent, który charakteryzuje się znacznym dysonansem pomiędzy kursem waloru a prognozami co do sytuacji finansowej spółki. Warto obserwować kurs akcji tej firmy. Ostatnio ciążą mu doniesienia o ewentualnej emisji akcji. GIEŁDA Prawa poboru majątku nie przyniosą Oczywiście, jak od każdej reguły, i od tej są wyjątki — np. na prawach poboru Boryszewa można było swego czasu zarobić 70%. Ale generalnie to narzędzie techniczne, które nie daje wielkich możliwości spekulacyjnych. Posiadanie praw poboru niesie ze sobą za to pewne zagrożenia — jakie? INWESTYCJE ALTERNATYWNE Szkocka daje zarobić Jak umiejętnie lokować kapitał w pojedyncze butelki, a jak w beczki? Które gatunki i roczniki wybierać? Jakie stopy zwrotu można osiągnąć na udanej inwestycji? RYNKI ZAGRANICZNE Niemcy i Korea Płd. — potęgi o różnych perspektywach RFN przeżywa lekką stagnację, a do tego ustanawia co chwila nowe prawa socjalne. Przyszłość DAX nie wygląda więc różowo. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Korei Płd. — to czarny koń nadchodzących lat, z rekordowo — jak na kraj rozwinięty — niskim zadłużeniem. Konsolidacja na KOSPI nie powinna trwać wiecznie

Komentarze od Disqus

Inne ebooki autora: Dorota Siudowska-Mieszkowska