Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Dekadencja

Autor:

Egipskie piramidy, greckie świątynie, Forum Romanum… Ślady dawnych kultur niezbicie dowodzą, że nawet najwspanialsze cywilizacje przemijają – a więc są śmiertelne! Prawu temu podlega również licząca dwa tysiące lat cywilizacja judeochrześcijańska. Michel Onfray opisuje jej powolny zmierzch, jednocześnie odmalowując bogactwo idei leżących u jej podstaw.

Od zapowiedzianego w Starym Testamencie Jezusa przez wieki rozwoju chrześcijaństwa aż po Bin Ladena, który wypowiedział wojnę Zachodowi i hołodwanym przezeń wartościom. Od szalonych mnichów żyjących na pustyni przez krwawe czasy inkwizycji, procesy wytaczane zwierzętom, dyktatury opanowujące świat aż po chłopców, którzy, powołując się na islam, w trakcie nabożeństwa podcinają gardło księdzu. Francuski pisarz odważnie zestawia fakty, a wnioski, które wysuwa, mają niebagatelne znaczenie dla wszystkich żyjących u schyłku kolejnej wielkiej cywilizacji.

Przesłanie zawarte w niniejszej książce nie jest ani optymistyczne, ani pesymistyczne, zaś wybrzmiewające tu wyraźnie nuty tragizmu mają za zadanie zwracać uwagę czytelnika na prosty fakt: w trawjącej obecnie epoce nie ma już znaczenia, czy ludzie będą się cieszyć, czy rozpaczać, a jedynie – czy w pełni zrozumieją swój czas.

Michel Onfray – autor ponad osiemdziesięciu książek, dekonstruuje mity religijne, filozoficzne, społeczne i polityczne, leżące u podstaw wielu powszechnych iluzji. Dekadencja jest drugim tomem w serii Brève encyclopédie du monde (Krótka historia świata). Poprzedni nosił tytuł Cosmos (Kosmos), kolejny będzie zatytułowany Sagesse (Mądrość). Niedawno stworzył swoją niezależną stronę: michelonfray.com.

Komentarze od Disqus