Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Należności cywilnoprawne – ustalanie, pobieranie i ewidencja. Część II

Autor:

Za niewłaściwe wykonywanie obowiązków w zakresie ustalania i pobierania należności cywilnoprawnych kierownikom i pracownikom jednostek sektora finansów publicznych grozi odpowiedzialność z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.
Z części II e-booka można dowiedzieć się m.in.: § na czym polega niedochodzenie należności cywilnoprawnych, § jak potrącać należności i zobowiązania cywilnoprawne, § w jakich terminach i na jakich zasadach dochodzi do przedawnienia należności głównych i ubocznych,   § jak prawidłowo umarzać, odraczać i rozkładać na raty należności cywilnoprawne, § na jakich kontach i w jakich przekrojach należy prowadzić ewidencję syntetyczną i pomocniczą należności cywilnoprawnych,§ co oznaczają pojęcia „przypis” i „odpis” należności cywilnoprawnych,§ na podstawie jakich dowodów księgowych powinno się ujmować operacje powstania i wygaśnięcia należności cywilnoprawnych, § jak wyceniać należności na dzień ich powstania, zapłaty oraz na dzień bilansowy. Wszystkie zagadnienia zostały zilustrowane licznymi przykładami z praktyki jednostek sektora finansów publicznych (łącznie około 50). Ponadto umieszczone zostały wzory: § oświadczenia o dokonaniu kompensaty ustawowej (jednostronnej), § umowy o zwolnienie z długu, § jednostronnego oświadczenia o zwolnieniu z długu, § ugody w sprawie odroczenia terminu płatności należności, § ugody w sprawie rozłożenia na raty spłaty należności.

 

Komentarze od Disqus

Inne ebooki autora: Izabela Motowilczuk