Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Udział wybranych krajów Unii Europejskiej w procesach rozwoju gospodarki światowej

Autor:

W pierwszym rozdziale zaprezentowano Republikę Federalną Niemiec jako jeden z najbardziej rozwiniętych krajów świata po USA i Japonii, którego PKB w 2008 roku wyniósł 2489 mld euro, tj. 30 300 euro per capita, i stanowił aż 27% PKB Unii Europejskiej. W drugiej części pracy podjęto próbę oceny roli Francji we współczesnej gospodarce światowej. Trzeci rozdział opracowania obejmuje ocenę sytuacji makroekonomicznej Irlandii oraz analizę przyczyn jej osiągnięć gospodarczych. Przedmiotem szczegółowej analizy są uwarunkowania historyczne rozwoju gospodarczego Irlandii, rola integracji ze Wspólnotami Europejskimi oraz kierunek, charakter i efekty realizowanej polityki gospodarczej. W rozdziale czwartym podjęto się analizy pozycji hiszpańskiej gospodarki na tle zarówno krajów europejskich, jak i reszty świata. W kolejnym rozdziale analizie poddano miejsce Finlandii we współczesnej gospodarce światowej. W ostatnim rozdziale zaprezentowano rolę Szwecji w regionie Morza Bałtyckiego.

Komentarze od Disqus