Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Zapach trzciny

Autor:
Ocena: 4,65 użytkowników: 20

Boże, jak człowiekowi może brakować zapachu?

Pięćdziesięcioletni biznesmen, Tomasz Woy, wraca do krainy swojego dzieciństwa, na Mazury. Zmuszony do podjęcia tej wyprawy przez śmierć swojego przyjaciela, musi chcąc nie chcąc musi skonfrontować się ze swoją przeszłością: z porzuconymi marzeniami, ze wspomnieniami, z zerwanymi więziami. Bauer stawia tu pytania o możliwość powrotu i pracę pamięci: czy można coś ocalić od upływu czasu? Wspomnienia zacierają się, obrazy stają się przyblakłe, ludzie i miejsca zmieniają się. Czy musimy się godzić się na nieusuwalną utratę? I jaka relacja między Tomkiem, poszukującym nieustannie wolności w kapeli rockowej i kobiecego ciepła, a Tomaszem, poważnym, odpowiedzialnym przedsiębiorcą?

Narracja jest prowadzona z dwóch punktów widzenia: młodzieńca, dorastającego na przełomie lat 70. i 80. oraz dojrzałego mężczyzny w pierwszych latach XXI wieku. Co z tego, co przeżywał zbuntowany nastolatek pozostanie w mężczyźnie? Kobiety? Ambicje?

Zapach trzciny jest książką niezwykle sensualną: oddziałuje intensywnie na wszystkie zmysły. Jak powiada Jarosław Czechowicz, to literacka symfonia synestezji.

Komentarze od Disqus