Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Niewierzący Katolik, czyli świat wg sceptyka

Autor:

 

Książka ta została oparta o eseje i felietony pisane, między innymi dla portalu racjonalista.pl, w latach 2009 —2014 . Zostały one dobrze przyjęte przez czytelników, co widać po ilości lajków i przychylnych autorowi komentarzach.

Jak można zauważyć od ich powstania minęło trochę czasu, więc podjąłem się ich odświeżenia i rozbudowania. Czytając je poznacie pogląd na świat sceptyka i ateisty. Takich ludzi jest w Polsce około pięciu procent, więc to rzadkie zjawisko. Jak coś jest rzadkie to i bywa cenne. Jeżeli nie godne szacunku i nie piękne, zawsze można szturchnąć kijem i zobaczyć ja się wije.

W książce znajdziecie teksty, które przybliżą temat sekt i tego czy warto się ich bać. Opowiem też o magii sztuk walk, czyli czy macie szansę uczynić z waszego dzieciaka niepokonanego wojownika. Jeżeli lubisz się bać to dowiesz się również czego bali się ludzie ubiegłego, dwudziestego stulecia i czy coś z tych niepokojów się sprawdziło.

Pozostańmy w klimacie horroru. Jest taka opowieść, którą każdy wierzący w diabła przywołuje jako koronny dowód opętania. To opowieść o biednej dziewczynie z niemieckiego miasteczka. Staram się przekonać, że książka o tym przypadku napisana przez panią Goodman jest nadinterpretowana, a cała opowieść może być historią o przypadku histerii, z tragicznym końcem. Pozostając przy książkach, zrecenzuje również pewien bestseller lat dziewięćdziesiątych napisany przez oszusta podającego się za profesora dr habilitowanego biochemika. Będę przekonywał czytelnika jak nieprawdopodobne jest to, że posiadamy coś takiego jak dusza. Oprócz tego opowiem czy dobrze jest być ateistom i czy to groźne dla zdrowia. Dowiecie się również jak czuje się niewierzący katolik w kościele, oraz znajdziecie w tej książce bardzo wiele porad jak posiadając sceptyczny pogląd na świat uniknąć wykluczenia społecznego.

Mało?

Znajdziecie tu również trochę innych tematów – każdy ciekawy i poddany wcześniejszej krytyce najbardziej wymagających czytelników.

Tak, jest też coś o polityce.

Komentarze od Disqus