Znajdź ebooka:

Aktualności

    25-02-2019 21:01

    Czytniki ebooków

    Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
    czytaj

    08-11-2016 00:12

    Świat Ebooków

    Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
    czytaj

    16-05-2015 08:00

    Ebook jako prezent

    Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
    czytaj

    08-12-2014 09:00

    Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

    Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
    czytaj

    02-12-2014 09:00

    Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

    Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
    czytaj

Dobra wiara w konwencji o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów

Autor:

Książka poświęcona jest roli klauzuli dobrej wiary w konwencji o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów - niewątpliwie najważniejszego aktu prawnego z zakresu międzynarodowego prawa handlowego.

Monografia zawiera wnikliwą analizę tematu, dotychczas szerzej niepodejmowanego prze polską naukę międzynarodowego prawa handlowego i cywilnego. Autor wyjaśnia, w jaki sposób klauzula dobrej wiary, wywiera wpływ na mechanizmy stosowania jednolitego prawa sprzedaży międzynarodowej, w tym prawa i obowiązki sprzedającego i kupującego oraz wykładnię prawa i oświadczeń woli.

Omawiane problemy ukazano w aspekcie historycznym i prawnoporównawczym, uwzględniając osiągnięcia doktryny polskiej i zagranicznej oraz aktualne orzecznictwo sądów państw konwencyjnych.

Niniejsza monografia przeznaczona jest m.in. dla osób, które potrzebują aktualnej wiedzy na temat stosowania prawa zobowiązań w międzynarodowym obrocie gospodarczym, prawników zajmujących się kontraktami międzynarodowymi (zwłaszcza między przedsiębiorstwami polskimi a podmiotami z innych państw UE), a także sędziów, arbitrów oraz studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych.


Komentarze od Disqus