Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Pieniądze & Inwestycje, wydanie październik 2014 r.

Autor:

E-BOOK ZAWIERA NASTĘPUJĄCE TEMATY: 1.Giełda. Trading oparty na formacjach harmonicznych, czyli XABCD w praktyce 2.Forex. Carry Trade - czy to tylko mityczny sposób na zyski 3.Inwestycje alternatywne. Znaczkio to najzyskowniejsze chińskie aktywa 4.Polski Holding Nieruchomości. Skupiamy się na spółce PHN z uwagi na podwyższoną zmienność, jaka miała miejsce na papierze w ostatnich miesiącach, co miało związek z niemożnością znalezienia przez MSP inwestora branżowego dla holdingu. Jednak Skarb Państwa powinien w końcu dopiąć swego. Pytanie: za jaką cenę i jak na nią zareaguje rynek? 5.Lotos. Niedawny zaskakujący odpis na złożu YME, który skutkował mocniejszą przeceną kursu akcji spółki, najprawdopodobniej nie stanowi jednak większej okazji. Lotos to w miarę ciekawa fundamentalnie spółka, ale planowana emisja akcji skutecznie ogranicza potencjał wzrostowy kursu 6.Wielton. Wielton znajdował się w postępującym trendzie wzrostowym, którego dynamika została przerwana przez konflikt na wschodzie Europy. Wydarzenia te znalazły również negatywny wydźwięk w wynikach finansowych. Równocześnie planowane akwizycje powodują, iż zasadne jest zakładanie ograniczenia wpływu rynków wschodnich na wyniki 7.LPP. Akcja po 10.000 zł? Walor LPP po teście okolic 9.993 zł wszedł w lokalną korektę, jednak przeszacowania indeksowe powodują, iż próby wyjścia na nowe maksima prezentują się coraz bardziej realnie. Pamiętajmy: LPP to bardzo silna fundamentalnie spółka 8.Finanse. Fundusze ochrony kapitału spełniają obietnice. Fundusze ochrony kapitału zasadniczo spełniają składane inwestorom obietnice — wynika z analizy Open Finance. Jednak ich nazwa jest trochę myląca — dlaczego? I który z tych funduszy wybrać? 9.Giełda. Kontratak popytu na GPW zazwyczaj okazją do kupna akcji. W I połowie sierpnia w ciągu dwóch tygodni WIG przeszedł z prawie 5-miesięcznego minimum na najwyższy poziom od prawie 2 miesięcy. Analiza takich przypadków podpowiada, że są one zazwyczaj świetną okazją do wejścia na rynek 10.Rynki zagraniczne. Wspinaczka Nikkei, DAX w dół Europejska gospodarka zwalnia, a do tego niemiecki rynek akcji jest już dość mocno wykupiony, więc DAX ma nieciekawe perspektywy. Inna sytuacja w Japonii: zalew rynku jenami powoduje, że Nikkei śmiało zmierza w kierunku szczytów z końca 2013 roku

Komentarze od Disqus

Inne ebooki autora: Dorota Siudowska-Mieszkowska